دستورالعمل نصب درب لولایی

درب های صنایع برودتی نظریان که با نام تجاری ( SHAV DOOR )عرضه میگردد بسیار سبک و محکم میباشد. درب های صنایع برودتی نظریان که با نام تجاری ( SHAV DOOR )عرضه میگردد بسیار سبک و محکم میباشد.

دستور العمل نصب درب لولایی:
درب های صنایع برودتی نظریان که با نام تجاری  ( SHAV DOOR )عرضه میگردد  بسیار سبک و محکم میباشد. جنس درب از عایق پلی یورتان میباشد که به صورت یکپارچه تزریق می شود. روکش داخلی و خارجی آن طبق درخواست مصرف کننده می تواند از ورقهای فلزی رنگ شده ، گالوانیزه ، استنلس  استیل و ... باشد.  چهار چوب آن از کلاف فلزی محکمی است که با رنگ سفید کوره ای رنگ شده و براحتی قابل شستشو و نظافت است . دربهای لولائی در دو نوع با پاشنه و بدون پاشنه تولید می شوند که چهار چوب آنها نیز از دو نوع معمولی و پانلی میباشد.

• درب لولائی با پاشنه :   چهار چوب این نوع درب از چهار ضلع تشکیل شده که ضلع پایینی آن حداقل 10 سانتیمتر از کف سردخانه بالاتر قرار می گیرد. 
• درب لولائی بدون پاشنه :  چهار چوب این نوع درب از سه ضلع تشکیل شده (  بدون ضلع پایینی ) که موارد مصرف آن در سردخانه هایی است که انتقال محصول به داخل آن به وسیله چرخ دستی انجام می گردد. (  این محصول طبق سفارش مشتری نیز قابل تولید میباشد. )
محل نصب 
           بخشی از دیوار سردخانه که برای نصب چهار چوب درب در نظر گرفته شده ، دهنه نصب نامیده میشود. دهنه نصب همان قسمتی از بدنه سردخانه است که معمولا "  از مصالح ساختمانی مانند بتن ، کاشی ، سرامیک ، آجر یا ساندویچ پانل تشکیل شده است .  ابعاد مورد نیاز دهنه نصب برای هر مدل ، در کاتالوگ با عناوین HW, LW    مشخص شده است . نکته بسیار مهم این است که : 
1- دهنه نصب باید از استحکام کافی برای نصب چهار چوب برخوردار باشد. هنچنین باید کاملا" صاف ، شاقول و گونیا باشد در غیر این صورت باعث دویدگی چهارچوب شده و مشکلاتی از قبیل بسته یا باز نشدن درب و همچنین باعت هدر رفتن برودت می شود. 
2- دهنه نصب باید فاصله مناسبی از دیوار پهلویی داشته باشد که این فاصله حداقل 15 سانتیمتر می باشد. 

روش نصب 

کلیه دربهای لولائی در محل کارخانه روی چهار چوب نصب و تنظیم می گردد و در زمان نصب نیازی به جداکردن درب از چهار چوب نمی باشد. 

• جهت نصب به روش ذیل عمل نمائید:

1- ابتدا چهار چوب همراه با درب را در موقعیت دهنه نصب قرار دهید و مطمئن شوید که شاقول و تراز باشد، محل سوراخهای تعبیه شده روی چهار چوب را علامت گذاری نمائید. 
2- چهار چوب را برداشته و با دقت نقاط علامت گذاری شده را سوراخکاری نمائید. 
3- مجددا" چهار چوب را روی دیوار قرار داده و از طریق سوراخهای ایجاد شده آنرا به دیوار پیچ نمایئد. توجه داشته باشید که در سازه های پلی یوریان ( ساندویچ پانل ) از پیچهای بلند پلاستیکی و یا پیچ های فلزی عایق شده و در سازه های بتنی ، آجری و .... از رولپلاک و پیچ که همراه درب می باشد استفاده نمایید. 
4- بعد از نصب چهار چوب و درب بر روی دیوار فقط باید ترمز قفل را تنظیم نمائید که این عمل توسط دو عدد پیچ که در زیر در پوش قرار دارند انجام پذیر می باشد. 
5- پس از اتمام مراحل فوق بایستی از اسپری فوم جهت عایق نمودن داخل چهار چوب استفاده گردد. در صورت عدم تزریق فوم در داخل چهار چوب بجز اتلاف برودت ، زنگ زدگی در چهار چوب ایجاد می گردد و همچنین صنایع برودتی نظریان چهار چوبی را که داخل آن تزریق نشده باشد را از گارانتی خارج می داند. 

درب اولاییدرب لولایی سردخانهدرب سردخانه

تجهیزات سردخانه و صنایع برودتی نظریان